O školce

Dnešní MŠ je umístěna v opravené budově v centru obce Moravany. Je dvoutřídní. Její kapacita činí 52 dětí.

MŠ má ve vztahu k počtu dětí dobré prostorové podmínky. Každé třída má svůj vchod, šatnu, umyvárnu, WC. V budově je dále prostorná tělocvična, kde mají děti možnost ke každodennímu pohybovému vyžití, ložnice, bazén, šatny, WC a sprchy pro zaměstnance, prádelna, žehlírna, kotelna a kuchyň s příslušenstvím. Budovu MŠ obklopuje prostorná zahrada, jejíž dominantou je zeleň v podobě vzrostlých bříz, dubu, jehličnanů a kopec, který je celoročně využíván k pohybovým činnostem, v zimě slouží k bobování a sáňkování. Zahrada je převážně zatravněna s chodníky pro jízdu na koloběžkách, trojkolkách, umožňuje dětem rozmanité aktivity. Pozemek ŠZ je oplocen, vysázené rostliny a travnatá plocha jsou udržovány pracovníky OÚ a školnicí MŠ.